• Ваш кошик порожній!

Здоровий сон: скільки потрібно спати та як облаштувати спальню

Сон — це базова потреба будь-якої людини. Сьогоднішній ритм життя диктує свої правила і більшості катастрофічно не вистачає часу на відпочинок. Але ж від нього залежить наша продуктивність, енергія та здоров’я. Недостатність сну — це ризик появи надмірної ваги, вад серцево-судинної системи, неврологічних проблем, а також депресії.

За останніми дослідженнями вчених проблеми зі сном стали глобальними, від цього страждають близько 45% населення світу.

Оптимальна тривалість сну

Час сну для повного відновлення ресурсів організму варіюється в залежності від віку та індивідуальних особливостей кожної людини. Рекомендована кількість годин сну буде різною для дорослих, підлітків та дітей.

  1. Для дорослих віком від 18 років, World Health Organization рекомендує спати протягом 7-9 годин на добу. Цей діапазон вважається оптимальним для більшості дорослих. Такий відпочинок забезпечує відновлення фізичного та ментального стану.
  2. Підліткам віком від 13 до 17 років, рекомендовано спати 8-10 годин на добу. Підлітки перебувають у періоді активного фізичного та психологічного розвитку, тому їхній організм потребує достатньої кількості сну для підтримки цих процесів.
  3. Дітям віком від 6 до 12 років потрібно спати протягом 9-11 годин на добу. Сон особливо важливий для дитячого організму, оскільки сприяє нормальному розвитку організму дитини, в тому числі фізичному та психологічному.
  4. Малюкам віком від 0 до 5 років потрібно набагато більше часу для відпочинку:

  • до 3 місяців — 14-17 годин на добу;
  • до 1 року — 12-16 годин на добу;
  • 1-2 роки — 11-14 годин на добу;
  • 3-5 років — 10-13 годин на добу.

Проте кількість сну лише один аспект здорового відпочинку.


Чого варто уникати перед сном?

Певні звички і дії можуть завадити міцно заснути. Давайте розглянемо 5 речей, які не варто робити перед сном, оскільки вони можуть перешкоджати нормальному засинанню.

  1. Стимулюючі напої. Споживання кави, чаю, енергетиків та інших тонізуючих напоїв підвищує мозкову активність і не дозволяє заснути. Пити такі напої варто не пізніше ніж за 6 годин до сну.
  2. Використання ґаджетів. Сьогодні різноманітні гаджети наші постійні супутники. Без смартфону, планшету чи ноутбуку більшість з нас не уявляє життя, проте за 1-2 години до сну краще їх відкласти. Синє світло, що випромінюється екраном, пригнічує вироблення мелатоніну, відповідального за регулювання циклу сну.
  3. Висока фізична активність перед сном. Спорт корисний для здоров’я, проте інтенсивні тренування безпосередньо перед сном бадьорять, і заснути вчасно стає неможливо. Тренуватись потрібне не пізніше ніж за 2 години до сну.
  4. Перенапруження мозку. Розумова активність і робота над складними задачами викликає перенапруження. Замість цього, спробуйте провести перед сном спокійну діяльність, наприклад, читання книги або прослуховуйте спокійну музику.
  5. Важка вечеря. Вживання важкої їжі навантажує шлунок, отже організм не зможе нормально відпочити. Це може викликати розлади сну та неприємні сновидіння. Рекомендується приймати легку їжу за 2-3 години до відпочинку.

Щоб забезпечити якісний сон спробуйте створити спокійну та релаксуючу атмосферу. Це допоможе вам швидше заснути та отримати відновлюючий сили відпочинок.


Атмосфера в спальні для спокійного сну

Якщо ви коли-небудь вставали з ліжка з відчуттям втоми та недосипу, то, швидше за все, причиною була не лише нестача часу, але й некомфортна атмосфера у спальні. Розглянемо кілька ключових факторів, які слід враховувати при створенні ідеальної обстановки для сну.

№1. Зручна постіль

Перший аспект, який варто врахувати — комфортна та зручна постіль. Оберіть комфортний матрац, а також подушки та ковдру, що відповідають вашим потребам. Наприклад, демісезонні ковдри створюють ідеальну температуру у весіннє-літній період. Також зверніть увагу на тактильну м’якість тканини з якої виготовлено постільну білизну.

№2. Спокійне освітлення

Природне світло впливає на регуляцію біоритмів і допомагає швидко збадьоритись вранці. Забезпечте достатню кількість природного світла протягом дня, найкращий варіант — широке вікно. Ввечері оберіть приглушене, тепле світло, яке сприяє розслабленню та гарному самопочуттю.

№3. Колірна гама і атмосфера

Облаштування спальні також має велике значення. Декоруйте приміщення теплими, заспокійливими кольорами та використовуйте декоративні елементи, що сприяють розслабленню і спокою.

№4. Температура та вентиляція

Оптимальна температура в спальні є індивідуальною, але загалом рекомендується зберігати її в межах 18-21 градуса Цельсія. Занадто теплий або холодний клімат може заважати нормальному сну. Крім того, забезпечення належної вентиляції перешкоджає накопиченню пилу та алергенів, що можуть заважати нормальному диханню.


Комфортна атмосфера — запорука гарного сну

Створення комфорту в спальні — це ключовий фактор для забезпечення якісного сну. Зручна постіль, тепле освітлення та комфортна температура формують розслаблюючу атмосферу. Експериментуйте та створюйте кімнату, що ідеально підходитиме для ваших потреб.

А замовити стильні постільні речі, а також декоративні елементи ви можете в інтернет-магазині Arhome. Оформлюйте заявку прямо зараз на сайті або телефонуйте за номером +38(099)180-03-42.


16 лютого
Як обрати подушку для сну? Характеристики на які варто звернути увагу

Як вибрати подушку для сну? Практичні поради у новій статті від експертів Arhome..

31 грудня
Як розкласти подушки на ліжку — 17 простих і ефектних способів

Бажаєте розібратися, як розкласти подушки на ліжку або на дивані, щоб це виглядало естетично та стил..

01 листопада
Дизайн спальні в сучасному стилі

Спальня в сучасному стилі виражає прагнення до вільного простору та його функціонального використанн..

20 серпня
Дизайн спальні в стилі мінімалізм: поради по ремонту та 50 фото

Дизайн інтер'єру спальні в стилі мінімалізм — оптимальний вибір у 2021 році. Це простий стиль в поє..

Відгуки

Написати відгук

Поганий           Хороший