Дати точне визначення сучасного дизайну важко, тому що цей стиль дуже рухливий. Він частіше порушує правила, ніж встановлює їх. Фактично, цей вид дизайну запозичує характеристики з інших стилів: мінімалізм, скандинавський, артдеко, футуризм.
Є й такий окремий напрям у дизайні, як сучасна класика. Це полегшений варіант звичної масивності, химерної розкішності. Дизайн спальні в стилі сучасна класика — це в першу чергу простота та елегантність.
Сучасний дизайн висловлює прагнення до вільного простору і функціональному використанню площі. У центрі уваги простір, а не предмети. Кімната не перевантажена, в ній вільно і зручно. Щоб спальня виглядала саме так, необхідно дотримуватись деяких базових принципів.
Сучасний дизайн спальні — це:
Дизайн спалень в сучасному стилі передбачає рівні вертикальні та горизонтальні лінії в інтер'єрі. Вони чітко помітні — високі стелі, відкриті вікна, геометричні форми в декорі.
Вільний простір також вважається частиною дизайну. Важливо залишати достатньо місця між меблями, але дотримуватися балансу. Інакше кімната буде напівпорожня, це створить відчуття безликості та холоду.
Предмети меблів і елементи декору повинні відповідати розміру і масштабу спальні. Окрему увагу приділяйте ліжку. Наприклад, для великої спальні вибирайте масивне ліжко зі спинкою напівкруглої форми та цікавим декором. Для маленької спальні — більш лаконічну за формою, з невисоким узголів'ям і з відсутністю декору. В крайньому разі — замініть ліжко диваном.
Сучасний стиль прагне простоти. Ставка робиться на функціональність. Високий темп життя залишає все менше часу на сон, тому дизайн сучасної спальні робить акцент на комфортному перебуванню та створенню затишної атмосфери, де ніщо не відволікає і дає можливість розслабитися.
Щоб надати спальні сучасний вигляд, використовуйте нейтральну колірну схему, ставте тільки ті меблі, які дійсно потрібні, уникайте надлишку декоративних аксесуарів, забудьте про штори з оборками, пензликами та іншим ускладненим декором. Вибирайте постільну білизну і килими з простим малюнком.
Основні кольори, які використовуються в дизайні спальні в сучасному стилі, — пастельні відтінки. Колірна палітра може складатися з міксу приглушених тонів, з ненав'язливим дрібним малюнком або без нього.
Наприклад, якщо стіни та вікна пастельних відтінків, то дверна лиштва, підвіконня, плінтуса можуть бути в темному забарвленні. Але, оскільки темні кольори візуально зменшують простір, краще виберіть щільні насичені тони, які гармонійно вписуються в інтер'єр і вдень, і в темний час доби.
Якщо одна зі стін яскравого кольору, двері, підлогу і меблі краще вибрати в спокійній гамі, щоб не переборщити з відтінками.
Враховуйте кількість сонячного світла, яке проникає в спальню. Так, для сонячної кімнати віддайте перевагу холодним відтінкам: фіолетовий, світло-блакитний. А для темної спальні вибирайте теплі кольори, щоб кімната візуально виглядала світлішою. Це може бути бежевий, персиковий, кавовий, приглушені відтінки оранжевого кольору.
Нижче ми зібрали найбільш актуальні відтінки 2021 роки, які підійдуть в оформленні дизайну сучасної спальні. Ось кілька фото для натхнення.
Монохромний інтер'єр базується на одному колірному рішенні. Наприклад, меблі бежево-коричневого відтінку, кремовий паркет і стіни кольору слонової кістки. А як акцент використовуйте яскраві квіти або незвичайні картини.
Для тих, хто не любить різноманітність кольорів в повсякденному житті, підійдуть нейтральні відтінки. Вони добре гармонують між собою.
Ви можете змішати кремовий, кавовий і бежевий або відтінки сірого, причому порада актуальна як для вибору кольору стін, так і для меблів. Розбавити блідість інтер'єру можна за допомогою аксесуарів: яскраві декоративні подушки, дизайнерські артоб'єкт, скульптури, незвичайні за формою торшери та світильники.
Якщо вас надихає біло-блакитні фото з блакитного узбережжя, вибирайте білі та блакитно-зелені відтінки. Така колірна гамма створює відчуття легкості в сучасних інтер'єрах.
Думаєте, вам потрібно щось оригінальне? Виберіть прохолодні світло-сірі відтінки для стін і підлоги, додайте меблі та предмети інтер'єру в рожевому кольорі. Інтер'єр з таким фоном дуже розслабляє і заспокоює.
Якщо в спальні багато світла, спробуйте темні відтінки. З сірим, синім і приглушеним зеленим найлегше працювати на великих площах.
Врівноважити темні стіни допоможуть білі меблі, до якої відмінно підійдуть декоративні подушки в одній гамі зі стінами.
Якщо потрібна ідеально гладка поверхня, швидко реалізувати це завдання можна з натяжними стелями. Вони, як правило, білі й рівні. Але допускається й однорівнева стеля з фрескою.
Якщо потрібно приховати дефекти стелі, вибирайте багаторівневі або фігурні натяжні стелі з фотодруком. Вони монтуються за кілька годин, значно скорочуючи тимчасові та фінансові витрати.
Якщо ваша сучасна спальня тяжіє до лофту, можна залишити відкритими зовнішні електричні дроти по стелі, без додаткового тинькування.
Обмежень при виборі матеріалів для обробки стін сучасної спальні немає. Це може бути фарба, де на вибір величезна кількість відтінків. Плюс такої обробки в тому, що стіни можна швидко перефарбувати. До того ж кольори можна між собою комбінувати, наприклад, пофарбувати арки та ніші в інший відтінок — і це додасть спальні контрастності.
Інший варіант, який відмінно підходить для дизайну сучасної спальні — це шпалери. Тут може бути маса варіантів: фотошпалери, 3D шпалери, вінілові, паперові та маса інших. Звертайте увагу на нейтральні зображення. Відмовтеся від складних і дуже яскравих малюнків, які "з'їдають" простір. Безпрограшний варіант дизайну сучасних спалень — дво- чотирьохколірні принти.
Порада: Вибираючи 3D шпалери, пам'ятайте, що стіна, де вони будуть обклеєні, повинна бути вільною від меблів, інакше зникне вау-ефект.
Тинькування — ще один варіант, який часто використовують в дизайні сучасної спальні. Та різноманітність, яку сьогодні нам пропонують, особливо порадує шанувальників фактур. Так, венеціанське тинькування забезпечить шикарний мармуровий ефект мозаїки; фактурне — створює ефект каменю, оксамиту, дерева, акварелі й навіть піщаного вітру. Мінеральне — імітує фактуру справжніх каменів і відмінно вписується у світлий інтер'єр спальні. Для створення незвичайних малюнків або імітації цегляної кладки, використовують графито.
При виборі декоративного тинькування керуйтеся простим правилом — для маленького приміщення беріть світлу обробку великої текстури, а для великих спалень вибирайте темні відтінки.
Сучасні тенденції — це рівні гладкі підлоги. Натуральна деревина твердих порід вважається одним з кращих матеріалів для підлогових покриттів. Вона красива і зносостійка, а також дуже тепла.
Найчастіше використовують паркетну дошку або якісний ламінат для бюджетної заміни. Сучасні альтернативи включають також коркову та наливну підлоги.
Багато хто віддає перевагу залишити підлогу без килимового покриття, але для затишку не зайвим буде додати стильний дизайнерський килим. Найкраще підійдуть однотонні варіанти в приглушених кольорах.
Існує 5 основних типів освітлення: природне, загальне, робоче, акцентне і декоративне.
В першу чергу збільште природнє освітлення. Якщо у вас спальня з балконом, розширте віконний отвір, зробивши панорамні вікна на балконному блоці.
Загальне освітлення — це світло, яке включається при вході в кімнаті. Зазвичай це стельові світильники, які допомагають візуально збільшити приміщення, або декілька бра. Також можна використовувати переносні лампи або настінні світильники. Якщо спальня досить простора, використовуйте люстру великого розміру. Але при виборі люстри, пам'ятайте, що сучасному стилю не підійдуть кришталеві люстри та моделі з квітковою тематикою. Забудьте про звичні форми. Шукайте світильники не стандартного вигляду.
Робоче освітлення — специфічне світло для певної дії. Якщо немає можливості встановити бра на стіну біля ліжка, купіть незвичайну настільну лампу і поставте її на приліжковий столик.
Акцентне освітлення (також відоме як фокусне) використовується, щоб привернути увагу до певного об'єкта. Якщо ви хочете виділити скульптуру або витвір мистецтва, направте світло на цей предмет. Наявність незвичайного дизайнерського світильника є відмінним акцентом для спальні в сучасному стилі.
І останнє, декоративне освітлення. Воно потрібно швидше для естетичного вигляду. Ці джерела світла незначно впливають на загальне освітлення спальні, але суттєво доповнюють її інтер'єр.
На піку популярності у 2021 році римські, японські та скандинавські штори. Темні тканини добре поєднуються зі стінами у світлих пастельних відтінках. А ось поєднання темних стін з темними шторами буде виглядати похмуро.
Якщо у вас білі стіни, не обов'язково купувати штори в сірих, коричневих тонах. Штори можуть бути трендових кольорів — синій, жовтий або колір оливи. Що стосується матеріалу сучасних штор, дизайнери пропонують велику різноманітність — бавовна, шовк, коттон.
Коли необхідно придбати меблі для спальні в сучасному стилі, слід підійти до процесу обдумано. Необхідно планувати не тільки бюджет, але і як все поставити, що дійсно потрібно, а що ні, продумати про функціональність меблів і їх поєднання між собою.
При виборі потрібно враховувати звучність та практичність. Не женіться за кількістю. Ідеальний вибір — лаконічні елементи з простими геометричними формами.
Для маленької спальні найкращим варіантом буде ліжко з висувними ящиками для зберігання. Вибираючи ліжко-подіум, вам не знадобиться купувати додаткові приліжкові тумбочки. Любителям читання перед сном, слід вибирати ліжко з м'яким зручним узголів'ям.
Укомплектуйте кімнату всіма необхідними предметами меблів: поставте тумби, туалетний столик, якщо необхідно, додайте комод для білизни.
Що стосується шафи, як основного місця для зберігання речей, то в сучасному дизайні її намагаються заховати. Якщо у вас велика спальня, оптимальним варіантом буде вбудована гардеробна в прихованій ніші. Якщо ви віддаєте перевагу шафі-купе, виберіть пряму рівну шафу без надуманого декору.
При необхідності облаштувати робоче місце, підійде компактний столик, де розміститься ноутбук і приналежності для невеликого домашнього офісу.
Предмети декору в інтер'єрі — найпростіший спосіб додати характеру та затишку кімнаті. Наприклад, велика картина, повішена над ліжком замість традиційного узголів’я, зробить кімнату більш сучасною.
Щоб привнести в дизайн спальні більше сучасної класики, поставте на приліжковий столик декоративні підсвічники, скульптури, дизайнерські вази. При цьому намагайтеся не перевантажувати сучасну спальню колекціями мистецтва, великою кількістю сувенірів і дрібничок. Залиште на увазі дорогі серцю предмети, для решти виділіть місце в шафі.
Пожвавити дизайн можна і за допомогою рослин. Гарний вигляд мають великі квіти в простих горщиках. Якщо в кімнаті багато вільного простору, поставте на підлозі великий фікус або іншу високу рослину.
Збільшити простір маленької спальні можна, дотримуючись ключових принципів сучасного стилю:
У деяких квартирах і будинках спальня має форму прямокутника. Але це не проблема. Сучасний дизайн впишеться в кімнату з будь-якими габаритами. Для вузької спальні є багато ідей, які допоможуть максимально збільшити простір.
В інтернет-магазині Arhome постійно поповнюється колекція аксесуарів і елементів декору. Саме декорування простору допоможе додати індивідуальність спальні в сучасному стилі.
Популярність сучасного стилю пояснюється поєднанням практичності та оригінальної естетики інтер'єру. Легкість, функціональність і розслаблена атмосфера роблять сучасний стиль ідеальним для спальні.