Як розкласти подушки на ліжку — 17 простих і ефектних способів

Існує два види подушок — на одних ми спимо, а другі використовуємо для декору. Їх комбінація допоможе привнести в інтер'єр особливий шарм, розставити акценти та згладити кути. Але потрібно це робити правильно, інакше композиція виглядатиме дешево та без смаку. Хочете розібратися, як розкласти подушки на ліжку або на дивані, щоб це виглядало естетично і стильно? Читайте цю статтю, в ній ми зібрали 17 найцікавіших та актуальних способів, які дуже прості в освоєнні.

Як розкласти подушки на ліжку

Додайте спальні затишку, за допомогою декоративних подушок на ліжку

Як за допомогою декоративних подушок прикрасити інтер'єр: 4 основних правила

Перед тим як розкладати подушки, їх потрібно вибрати, щоб не помилитися на цьому етапі, дотримуйтесь 4 правилам:

 1. Гармонія з гардинами. Якщо в кімнаті є вікно зі шторами, вибирайте подушки наближеного кольору. Цей прийом дозволяє створити гармонію і правильно розставити акценти в спальні. Постарайтеся не допускати головної помилки — вибирати однаковий матеріал подушок і гардин. Інакше кімната буде схожа з типовим готельним номером.

Як правильно розкладати подушки на ліжку

Подушки гармоніюють зі шторами в кімнаті

 1. Принцип трьох речей. Для стилізації інтер'єру колір подушки повинен повторитися мінімум в 3-х предметах. Наприклад, ви хочете додати легкий рожевий колір в приміщення, де основний — бежевий. Тоді вибирайте відразу три бордових елементів декору, скажімо, подушки, світильник і тумба. Вони будуть відмінно перегукуватися між собою і гармонійно впишуться в інтер'єр.

Правила розкладання подушок на ліжку

Поєднання однакового кольору в трьох різних елементах декору спальні

 1. Візерунки та малюнки. Сміливо вибирайте моделі з візерунками та малюнками. Поєднуючи їх в межах однієї кімнати, зверніть увагу на матеріали та кольори — добре, коли в узорах є один або два загальних кольорів. Віддавайте перевагу декору з дрібними та великими малюнками. Наприклад, із загальним колірним акцентом, але з різними візерунками та навпаки.

Способи розкласти подушки на ліжку фото

Декоративні подушки з візерунками

 1. Контраст — різні форми, розміри та кольори. Вибирайте різні текстури та поєднання кольорів на контрасті. Не бійтеся залучити в декорі подушки та валики різних форм і розмірів. Пограйте з варіантами поєднання прикрас ліжка і дивана з написами, яскравими принтами. Використовуйте також монохромну гамму. Обігравати кольору, відтінки та різноманітність принтів на подушках і інших елементах декору.

Декоративні подушки на ліжку як акцент

Контрастний декор в спальні

Як красиво розкласти подушки на ліжку

Дизайнери придумали десятки незвичайних способів, як можна красиво розкладати подушки на ліжку або дивані. Наприклад, ви можете:

 • створювати чіткі композиції;
 • зробити акцент на взаємодії геометричних форм;
 • довільно розкидати подушки кольорів, що гармонують один з одним;
 • не боятися додати об'ємних композицій, щоб уникнути "плоского" декору;
 • обіграти взаємодію спальних і декоративних елементів інтер'єру.

Далі розглянемо 17 практичних прийомів, щоб ефектно оформити ліжко подушками.

1. Яскраві сни

Поставте подушки для сну біля ліжка, а по центру розмістіть одну яскраву декоративну. Також ви можете розкласти дві невеликі декоративні подушки навпроти кожної спальної під кутом 45 градусів. Такий спосіб завжди виглядає стильно і помітно.

Як красиво розкласти подушки на ліжку

Подушки для сну в головах, поруч — декоративні

2. Більше — менше

Використовуйте цей прийом, якщо у вас є багато квадратних або прямокутних подушок різних розмірів. У головах поставте найбільші, а решту розкладіть в міру зменшення їх розмірів.

Як розставити подушки на ліжку в спальні

Тут переплітаються кілька прийомів: «Більше — менше», «Ні пари» і «Колір по центру»

3. Затишна недбалість

Відмінно підійде для декору ліжка в спальні. Візьміть дві стандартні подушки для сну і дві декоративні, важливо щоб вони були різних кольорів. Збийте спальні та покладіть їх горизонтально в головах. Прямо перед ними з легкою недбалістю порозсипайте декоративні.

Декоративні подушки на ліжку в мінімалістичному інтер'єрі

Це мінімалістичний спосіб додати більше затишку в кімнату

4. Немає пари — не біда

Ідеальний варіант, якщо у вас вже є непарна кількість подушок. Цей метод можна застосовувати як в спальні, так і у вітальні на дивані. Для спальні — розкладіть 3 подушки біля ліжка, а перед ними попарно покладіть декоративні. В самому кінці викладіть ту, у якій немає пари. Для дивана — розкладіть їх в ряд, гармонійно поєднуючи колір і форми.

Як розкласти непарна кількість подушок на ліжку

Необов'язково має бути парна кількість подушок

5. Перпендикуляр

Підійде тим, у кого є дві яскраві декоративні подушки з незвичайним принтом. Розкладіть подушки для сну горизонтально на ліжку, а перпендикулярно їм поставте помітні декоративні, притуливши їх до узголів'я. В останніх навіть можете зробити лунку на верхньому ребрі, щоб вони вигладили ефектніше.

Розкласти подушки на ліжку як в номері готелю

Цей метод практикують в дорогих готелях

6. Розкласти на ребро

Підійде, якщо у вас багато подушок — приблизно 10-12 штук. До того ж це один з найшвидших і простих способів красиво їх укласти на ліжку в кілька рядів. Поставте подушки для сну в головах вертикально і на ребро. Далі ряд за рядом, кладіть декоративні таким же чином, притуляючи їх один до одного. Це відмінний варіант декору великого двоспального ліжка.

Як розставити подушки на ліжку фото

Подушки необов'язково класти, їх можна поставити на ребро

7. Колір по центру

Зробіть колірний акцент прямо по центру ліжка або дивана, а з боків залиште пастельні та нейтральні кольори. Рухаючись до центру, розміщуйте все більш яскраві кольори. У центрі поставте найконтрастнішу та найяскравішу подушку з написом, принтом, вишивкою або іншим графічним візерунком. Такий декор ліжка робить інтер'єр стильним.

Фото ліжко з декоративними подушками

Подушка — не єдиний декор синього кольору в спальні

8. Уздовж стіни

Коли ліжко в спальні розташоване біля стіни, подушки в інтер'єрі можна розставляти не тільки в головах. Спробуйте покласти їх уздовж протилежної стіни. Просто в хаотичному або шаховому порядку розкладіть багато подушок на ліжку тільки під стінкою. При цьому спальні краще заховати під простирадло або покривало, щоб не було видно горбків. Тоді акцент буде зроблений тільки на декорі ліжка.

Способи розкласти подушки на ліжку в спальні

Так і хочеться потонути в подушках на ліжку

9. З ефектом зменшення

Прийом підійде всім, у кого є багато різнорозмірних декоративних подушок. Розкладіть їх на ліжку починаючи від найбільшої, до найменшої. Наприклад, у головах поставте великі. Потім — середні квадратної або прямокутної форми, а попереду розкладіть маленькі подушки. Таким способом ви досягнете максимальної гармонії.

Подушки для декору ліжка в спальні

Від великих до маленьких. Зверніть увагу, як перегукуються кольору в спальні

10. Принти на видному місці

Не ховайте від цікавих очей подушки з незвичайними аплікаціями, вишивкою і принтами, які ніколи не вийдуть з моди за однотонними та менш екстравагантними моделями. На задньому плані розставте пастельні відтінки, а попереду найпомітніші. Це один з найяскравіших прикладів, як красиво розкласти подушки на ліжку, і додати тим самим "гостроти" в інтер'єр.

Декоративні подушки з принтом на ліжко

Потішні принти на подушках можуть поліпшити настрій перед сном — а це важливо для здорового відпочинку і повноцінного відновлення сил.

11. Гуляти так гуляти

Розмашисто розкладіть подушки для декору по ліжку. Наприклад, дві великі притулите до узголів'я, кілька в середині, а решта — у підніжжя. Метод дуже незвичайний, і не всім підходить через свою екстравагантність та недбалість. Але з його допомогою, спальня стане ще більш привабливою до сну.

Як розкласти подушки на ліжку, щоб краще спати

У просторій кімнаті буває вигідно використовувати багато декоративних подушок, вони пом'якшують кути, роблять спальню не такою суворою та більш налаштовує на відпочинок.

12. У геометричній прогресії

Варіант для декору ліжок розмірів King Size і Super King Size. Розкладіть велику кількість подушок стрункими рядами. Не захаращуйте весь простір ними, але мінімум 5 рядів по 4 подушки будуть виглядати стильно. Чергуйте яскраві та приглушені кольори по рядах або в шаховому порядку.

Як розставити подушки на великому ліжку

Велике ліжко подушкою не зіпсувати

13. Творчий хаос

Це метод, в якому немає правильного і неправильного варіанту. Тому можна кожен день вигадувати щось нове і дуже креативне. Вибирайте декоративні подушки на ліжко, вірусні фото яких ви могли запримітити в дизайнерських пабліках.

Головне правило — намагайтеся не переборщити з кількістю. Наприклад, на односпальному ліжку може бути 4 подушки, але не більше 8, а на двоспальному — 10-12 штук. Так, у вас кожен раз буде оригінальний дизайн.

Як творчо розкласти подушки на ліжку

Декор спального місця і творчість дуже сумісні

14. Ефектне тріо

Використовуйте тільки три подушки на ліжку. Такий спосіб стане ідеальним варіантом оформлення для маленького спального місця і невеликого дивана.

Вибирайте різні форми, розміри, кольори. Або віддайте перевагу двом однаковим і одній контрастній. Розташуйте їх один за одним або поруч. Наприклад, можна розставити всі три в головах, помістивши найяскравішу в центрі. Прикрашаючи диван у вітальні стильним тріо, розташуйте набір подушок праворуч або ліворуч.

Як розкласти подушки на ліжку мінімалістично

Ще один затишний і мінімалістичний спосіб прикрасити ліжко

15. Повний комплект

Хочете, щоб ваша спальня кімната стала як на картинках в Pinterest? Купуйте декоративні подушки на ліжко, фото яких ви зустрічали в інтернеті відразу в наборі. Зазвичай в нього входять кілька пар різного розміру подушок і довгих валиків, які гармонують один з одним. Виглядає така композиція дуже стильно і вписується в будь-який стиль інтер'єру.

Декор ліжка в спальні за допомогою набору подушок

Комплект декоративних подушок — найпростіше рішення для декору ліжка

16. Ідеальна пара

Шанувальникам мінімалістичного стилю в спальні ідеально підійде розкладка по парах. Вибирайте подушки квадратної або прямокутної форми, строгих кольорів, з нехитрими принтами. Виглядає такий набір завжди стильно і лаконічно. Для стриманої прикраси спальні досить поставити подушки на ліжку з двох однакових наборів: один можна розкласти горизонтально, а другий вибудувати вертикально спереду. Або зробити розкладку хрест-навхрест. Симетрична розкладка додасть в спальню свіжості та створить ефект багатошаровості.

Як розкласти два набору декоративних подушок на ліжку

Що може бути краще одного набору декоративних подушок? Звичайно ж два набори, які гармонують один з одним.

17. Композиція

Не бійтеся експериментів в оформленні. Придумуйте різні композиції, не звертаючи уваги на форми та колір. Розкладіть їх так, як насамперед прийшло вам в голову, а потім пробуйте міняти місцями. Наприклад, ви можете:

 • скласти гіркою;
 • розставити в шаховому порядку по кольорах;
 • спиратися боком одна на іншу;
 • розмістити під кутом;
 • розділити на групи яскравих і блідих кольорів.

Підіть ще далі в експериментах і спробуйте викласти фігури. Такі композиції декоративних подушок на ліжку в спальні будуть виглядати нестандартно.

Як розташувати подушки на ліжку, щоб було красиво

Вишиковуйте на ліжку цілі композиції з декоративних подушок різних форм і забарвлень.

Кожен з цих 17 прийомів легко застосувати в будь-якому інтер'єрі. Віддайте перевагу тому способу, який не буде захаращувати простір, а зуміє доповнити його цікавим рішенням. Головне — створити єдину і гармонійну композицію. Вона може складатися з взаємодії кольорів, бути монохромного, але з акцентом на різницю форм і розмірів.

Пам'ятайте, що перш ніж замислюватися про те, як розкласти подушки на ліжку, спочатку їх потрібно підібрати та купити. Це краще робити виходячи з розмірів ліжка. В каталозі Arhome.com.ua ви знайдете безліч варіантів декоративних подушок, які стануть ідеальним завершенням дизайну кімнати. А якщо у вас залишилися питання, задайте їх нашим менеджерам — телефонуйте за вказаними телефонами або напишіть в онлайн-чат справа.

30 листопада
Зустрічай зимові свята з Arhome

Зустрічай зимові свята разом із Arhome. Ми підготували для Вас 3 суперпропозиції. Подробиці читайте ..

01 листопада
Дизайн спальні в сучасному стилі

Спальня в сучасному стилі виражає прагнення до вільного простору та його функціонального використанн..

04 жовтня
Які килими зараз в моді (2021 рік): фото та приклади оформлення інтер'єрів

Трендові дизайнерські килими в 2021 році. Фото і приклади оформлення інтер'єрів..

20 серпня
Дизайн спальні в стилі мінімалізм: поради по ремонту та 50 фото

Дизайн інтер'єру спальні в стилі мінімалізм — оптимальний вибір у 2021 році. Це простий стиль в поє..

Відгуки

Написати відгук

Поганий           Хороший