• Ваш кошик порожній!

Дизайн спальні в стилі мінімалізм: поради по ремонту та 50 фото

Дизайн інтер'єру спальні в стилі мінімалізм — оптимальний вибір у 2021 році. Екологічність і розумне споживання задають тренди в одязі, дизайні інтер'єру і багатьох інших областях. Все більше людей відмовляються від зайвих речей, спрощуючи своє життя.

Дизайн спальні в стилі мінімалізму — простий стиль в поєднанні з практичністю і відкритістю простору. Фокус спрямований на простоту ліній і основних форм при мінімальній кольоровій палітрі.

 

Основи дизайну інтер'єру спальні в стилі мінімалізм

Загальні характеристики мінімалістичного підходу до дизайну:

 1. Не більше трьох кольорів. Мінімалізм передбачає просту колірну палітру, часто різні відтінки одного кольору. Насичені кольори тільки для акцентів. Не рекомендується використовувати більше ніж три кольори. Основна частина кольорової палітри зосереджена навколо нейтральних відтінків. Не обов'язково використовувати саме світлий монохром. Чорно-біла або сіро-біла палітра — це класика мінімалізму.
 2. Багато світла. Не варто покладатися тільки на верхнє світло або настільну лампу, рекомендується розташувати освітлення в спальні шарами. Додайте кілька джерел світла, які ви зможете вмикати та вимикати для максимальної зручності.
 3. Функціональність. З меблів залишаються тільки найважливіші базові елементи: ліжко, шафа, тумба або пуф для зберігання дрібниць, елегантний світильник, елементи декору.
 4. Відкритий простір. Відкрите планування і велика кількість світла створюють відчуття легкості в просторі. Таке рішення допомагає дотриматися баланса між стриманістю та комфортом в інтер'єрі.

Дизайн спальні в стилі мінімалізм

Сірі тони спальні в стилі мінімалізм

Планування інтер'єру залежить від розміру кімнати. Вибір меблів, її кількість, розмір і колір повинен сприяти зоровому збільшенню простору. Нижче наводяться поради, як облаштувати маленьку кімнату.


Інтер'єр маленької спальні

Мінімалізм спочатку це про великий, світлий простір. Але його можна використовувати і в маленьких кімнатах, при цьому основне завдання — візуально збільшити простір.

Інтер'єр маленької спальні в стилі мінімалізму передбачає меншу кількість предметів і світлі відтінки. Ефект легкості та невимушеності підсилює панорамне вікно.

Маленька спальня в стилі мінімалізм в білих тонах

Маленька спальня в стилі мінімалізм в білих тонах

У мінімалістичної спальні має бути три основних деталі: джерело світла, ліжко, тумба. Решта — опціонально, в залежності від обставин.

У невеликих кімнатах намагайтеся ставити менше непотрібних меблів. Важливо, щоб був простір і ви ні об що не спіткнулись. Крім того, важливо як виглядають меблі. У кожного предмета своя візуальна вага. Наприклад, мінімалістичний каркас ліжка виглядає набагато легше, ніж масивний варіант з широким узголів'ям. Або можна підібрати диван простої рівної форми.

Маленька спальня в стилі мінімалізм в білих тонах

Не наставляйте у кімнаті багато декоративних предметів. Залиште один твір мистецтва, одну полицю для дійсно важливих книг. Позбавтеся від зайвих речей. 

По можливості приберіть штори або виберіть найнепомітніші, щоб в кімнату проникало якомога більше сонячного світла. Якщо вдень ви хочете закривати денне світло, підбирайте штори темних відтінків або ті, які мінімально пропускають світло.

Якщо в маленькій спальні потрібно облаштувати робоче місце, не купуйте моделі з громіздкими тумбами і ящиками. Вибирайте простий лаконічний стіл правильної геометричної форми.

Маленька спальня в стилі мінімалізм в білих тонах

Щоб збільшити простір, використовуйте світлі пледи, покривала і твори мистецтва як декор. Повісьте дзеркало хоча б на одну стіну. Це створить ілюзію, що кімната набагато більше.

Маленька спальня в стилі мінімалізм в білих тонах

Використовуйте вертикальний простір. Купіть високі книжкові полиці, які займають менше місця на підлозі.

Коли планування правильно збалансоване, в результаті виходить спокійний дизайн спальні в стилі мінімалізм.

 

Інтер'єр вузької спальні

Плануючи зробити ремонт в кімнаті прямокутної форми, здається, що можливості обмежені, але це не так. Так, у вузькій спальні недостатньо місця для повноцінного ліжка, але є альтернатива — поставте диван c лаконічним оформленням.

Для стін вибирайте світлі відтінки, щоб створити більше відчуття легкості. Додайте більше світла. Якщо вікно розташоване на вузькій стіні, по можливості зробіть його панорамним.

Використовуйте рівні розсувні штори без рюшів і воланів. Якщо денного світла в кімнаті мало, подумайте про більшу кількість лампочок: виберіть незвичайну люстру, встановіть точкові світильники уздовж карниза або ліжка. Чим більше світла — тим легшою і просторою здається спальня.


Колірна гамма спальні в стилі мінімалізм

Мінімалістичні інтер'єри часто оформлені в одному кольорі. Однак сучасний дизайн пропонує різні варіанти поєднання. Вибирайте улюблений колір, використовуйте його як основний та експериментуйте з відтінками!

Класичний білий

Класичне розуміння мінімалізму має на увазі композиції білого кольору. Вони ідеальні для створення інтер'єра, що розслабляє. Базові елементи: підлога, стеля, рами, покривала і меблі, можуть бути білими. Додавання акцентних елементів до білої основи створює відчуття чистоти та спокою.

Біла спальня в стилі мінімалізм

Ніжна пастель

Досвідчені дизайнери розбавляють абсолютну білизну нейтральними кольорами, структурою дерева. Якщо кімната невелика, світлі відтінки створюють відчуття простору і нескінченної свободи. Наприклад, підбираючи меблі світлих відтінків, використовуйте природну пастельну колірну палітру. Вибирайте матове покриття, а не глянсове, щоб яскравий колір меблів не перетягував на себе увагу.

Бежева спальня в стилі мінімалізм

Спальня мінімалізм в пастельних тонах

Рожевий в поєднанні з іншими відтінками

Романтичні натури додають у свою спальню, а іноді й у всю квартиру, більш яскраві елементи. Наприклад, ніжно-рожевий і різноманітні сливові відтінки ніколи не виходять з моди. Разом з бірюзовим, синім, сірим, бежевим й іншими пастельними відтінками пудрово-рожевий створює спокійну атмосферу.

Спальня в стилі мінімалізм в рожевих і сірих відтінках

Спальня в стилі мінімалізм в сірому кольорі з рожевим акцентом

Спальня в стилі мінімалізм поєднання рожевого і бежевого кольору

Пастельні тони для спальні в стилі мінімалізм

Кольори Землі

Природні відтінки: зелений, бордовий, коричневий, приємні оку і діють розслабляючи. Евкаліптова зелень, бурштиновий і бордовий — відмінний вибір для теплої атмосфери спальні. Відтінки природного походження поєднуються майже без зусиль, створюючи гармонійну композицію. Це ще один ключовий момент для дизайну спальні в стилі мінімалізм.

Спальня в стилі мінімалізм в зелених тонах

Сірий і чорний

Чорний часто використовується в якості акцентного. Не варто боятися темних відтінків в інтер'єрі, головне, правильно комбінувати кольори та додаткові елементи. Для цього необхідно правильно підібрати світло. Потужне загальне освітлення і точкові світильники в спальній зоні — ідеальне рішення.

 графітово сірі стіни в спальні в стилі мінімалізм

Якщо ви хочете додати індивідуальність мінімалістичному інтер'єру в чорно-сірих тонах, використовуйте акцентні елементи. Це може бути незвичайний журнальний столик, яскравий пуф, тканинний килим, фреска, ваза, дзеркало, картина або артоб'єкт. Все це може стати відмінним доповненням в залежності від загальної естетики.

Сіра спальня в стилі мінімалізм з вазою на підлозі


Ремонт спальні в стилі мінімалізм

Перегляньте фото мінімалістичних інтер'єрів, щоб визначитися з концепцією.

Класичний дизайн спальні в стилі мінімалізм

Класичний дизайн спальні в стилі мінімалізм

Класичний дизайн спальні в стилі мінімалізм

Сірі відтінки в поєднанні з натуральним деревом. Візуально збільшити простір спальні допоможе дзеркало. В цьому випадку — це шафа-купе з дзеркалами.

Поєднання смарагдового кольору з пастельними тонами при ремонті спальні в стилі мінімалізм

Поєднання смарагдового кольору з пастельними тонами при ремонті спальні в стилі мінімалізм

Поєднання смарагдового кольору з пастельними тонами при ремонті спальні в стилі мінімалізм

Комбінація пастельних відтінків і яскравий акцент на одній зі стін привертає увагу, і водночас гармонійно виглядає в загальному інтер'єрі спальні. Головне — правильно поєднувати відтінки.

Поєднання робочої та спальної зони для спальні в стилі мінімалізм

Поєднання робочої та спальної зони для спальні в стилі мінімалізм

Сірий в різних відтінках, мінімум меблів — те, що властиво стилю мінімалізм.

Спальня в стилі мінімалізм - дизайн в бежевих тонах

Спальня в стилі мінімалізм - дизайн в бежевих тонах

На фото приклад мінімалістичній спальні в класичному розумінні. Бежевий, білий і золотий для акценту — безпрограшна комбінація. Мінімум меблів, основний акцент на ліжку. Шафа з дзеркалами візуально збільшує простір і робить спальню світліше. Виглядає просто і зі смаком.

Скляні двері як варіант розширення простору при ремонті спальні в стилі мінімалізм

Скляні двері як варіант розширення простору при ремонті спальні в стилі мінімалізм

Тут є все для комфортного відпочинку. Ліжко, плазма, невеликий робочий стіл і дзеркало. Розширити простір допоможуть розсувні скляні двері. Щоб сховатися від сторонніх очей, з одного боку скло можна зробити з дзеркальним напиленням.

Порада! Якщо ви займаєтеся оформленням спальні самостійно, виділіть час, щоб скласти список необхідних елементів. Важливо скласти кошторис і закласти ще 25% на непередбачені витрати.

Для більш ефективного планування ремонту спальні в стилі мінімалізм ідеально замовити розробку дизайн-проєкту з 3D візуалізацією. Так ви з самого початку будете знати, як буде виглядати кімната. А будівельники зможуть врахувати розташування розеток і інших комунікацій.

Підлоги спальні в стилі мінімалізм

Обробка підлоги формує загальний настрій кімнати. У мінімалізмі кращі натуральні матеріали: камінь і дерево. Натуральні поверхні цілком можуть бути сусідами зі штучними, головне — знайти баланс.

Паркет і дерев'яні дошки ідеально підходять для мінімалістичних інтер'єрів. Для спальні можна сміливо вибирати світлі матові та глянсові панелі. Як недорогу альтернативу розгляньте ламінат зі структурою дерева.

Важливо, щоб колір підлоги поєднувався з відтінком стін, а фактура — відповідала іншим поверхням. Це основа мінімалістичного дизайну. Проте допускаються темні кольори, на кілька тонів темніше основних.

Дерев'яний паркет в дизайні інтер'єру спальні в стилі мінімалізм

Дерев'яний паркет в дизайні інтер'єру спальні в стилі мінімалізм

Додатково можна прикрасити підлогу за допомогою декоративного килима. Кращим вибором стануть безворсові килими з просоченням. Вони не електризуються, захищені від бактерій і грибків, легко очищаються від будь-яких забруднень.

Дерев'яні підлоги в дизайні інтер'єру спальні в стилі мінімалізм

Дизайнерський килим в спальні в стилі мінімалізм

Стеля спальні в стилі мінімалізм

Стеля завжди в нейтральному кольорі й обов'язково рівна. Слід виключити складні декоративні елементи: ліпнину та різний фігурний декор.

У великих кімнатах виграшно виглядає багаторівнева стеля. Її можна створити за допомогою гіпсокартонних конструкцій. Якщо висота стелі невелика, відмовтеся від люстр або обвислих світильників, замінивши їх застельовим підсвічуванням.

Недорогим рішенням будуть натяжні стелі. Стельове покриття з екологічного полівінілхлориду встановлюється буквально за кілька годин. Це ідеальний варіант, якщо вам необхідно зробити ремонт в стислі терміни.

Для маленької спальні в стилі мінімалізм підійде білий колір або інші світлі тони. Глянцеві поверхні розширюють розміри кімнати та збільшують висоту. Якщо кімната досить велика, можна використовувати стелю з матовою поверхнею. Візуально це допоможе зробити спальню більш затишною.

Стіни спальні в стилі мінімалізм

Стіни роблять гладкими та рівними. Але можна поєднувати різні види обробки, наприклад, використовувати на одній стіні дерев'яні панелі або декоративні накладки. Виділити стіну можна і за допомогою фактурних або тканинних шпалер, оздоблення з цегли, натурального каменю і декоративного тинькування.

Поєднання темних і світлих стін в ремонті спальні мінімалізм

Поєднання темних і світлих стін в ремонті спальні мінімалізм

Виберіть один елемент в якості базового, зробіть акцент на головній стіні — в спальні зазвичай це стіна за ліжком або диваном.

Штори в спальні в стилі мінімалізм

Штори не повинні привертати багато уваги. Їх функціональне завдання — приховати вміст спальні від чужих очей і блокувати зовнішній світ.

Гарна освітленість — один з ключових аспектів мінімалізму. Розсувні жалюзі або римські штори вирішують це завдання, дозволяють природному світлу проникати в кімнату протягом дня.


Освітлення спальні в стилі мінімалізм

Один з ефективних способів створити мінімалістичний дизайн освітлення — це залучити природне світло.

Архітектурні рішення, такі як вікна від підлоги до стелі, візуально збільшують простір. Якщо не перевантажувати вікно шторами, використовувати розсувні віконниці, приміщення буде добре освітлено протягом всього дня. У поєднанні зі світлими стінами природне світло відбивається по всьому простору, створюючи відчуття відкритості.

Якщо велика частина кімнати висвітлюється природним чином, додайте нестандартний елемент декору. В цьому випадку світильник виступає скоріше як художня складова. Підлогові лампи з металевими деталями підкреслюють технологічність інтер'єрного рішення. Зверніть увагу на серію підлогових світильників — Expo, Garry, Lemar.

Підлогова лампа Expo M820 Black для спальні в стилі мінімалізм

Залежно від розмірів кімнати виберіть один центральний світильник простої геометричної форми. Якщо необхідно розділити простір, додайте бра з різних металів. Люстри в стилі мінімалізм — функціональні та декоративні. Скульптурні світильники з відкритими лампочками розжарювання і металевою обробкою прикрасять простір, не перевантажуючи його.

Тренд 2021 — сучасні промислові люстри. Якщо спальня недостатньо велика для люстри, використовуйте декілька підвісних світильників. Наприклад, світильник Punto MK White / Copper з мармуру і заліза в білому кольорі ідеально підходить для мінімалістичних дизайнів. Відмінно виглядає група стельових ламп.

Невеликі настінні світильники візуально збільшують висоту кімнати. Лампи в формі овалу або кола з прозорого скла, вмонтовані в стіну або стелю припадуть до смаку шанувальникам індустріального мінімалізму.

Іноді з практичної точки зору потрібно більше, ніж одне джерело світла. Для цього встановіть відповідні світильники по прямій лінії.

Вбудоване освітлення в спальні мінімалізм

Сучасний дизайн спальні в стилі мінімалізму передбачає витонченість і чіткі лінії. Підкреслити елегантність меблів можна завдяки вбудованому висвітленню. Можна додати карниз з вбудованим підсвічуванням. LED-стрічка за дзеркалами, великими меблями, на підлозі допоможе візуально розширити простір.

Вбудоване освітлення в спальні мінімалізм

Освітлення в спальні мінімалізм

Для освітлення спальні важлива однорідність. У різних зонах можна використовувати різні температури. Наприклад, загальне світло може бути з температурою 3500К, а ось точковий підвісний світильник над ліжком 2500К. М'яке розсіяне світло повинне досягати всіх куточків кімнати, рівномірно розподіляючи по поверхнях:

 • Тепле світло (2700-3000 К) підійде для створення затишної атмосфери. Можна використовувати торшери, бра, приліжкові світильники з теплим світлом.
 • Нейтральне біле світло (4000-4100 К) приємне для ока і добре поєднується для світлих інтер'єрів холодних і пастельних відтінків. Підходить для стельових і підвісних світильників.
 • Холодне біле світло (5000-6500 К) рідко використовується в житлових приміщеннях. Цей холодний відтінок, як світло в похмурий день.

Змінюючи температуру джерела освітлення можна кардинально змінити сприйняття одного і того ж інтер'єру. Важливо знати деякі правила, які допоможуть досягти гармонії в мінімалістичної спальні:

 • Бордові відтінки можна пом'якшити шляхом додавання теплого оранжевого світла (2500-3000 К). Також за допомогою цього світла можна перетворити зелений в ніжно салатовий.
 • Жовтий стає непоказним і сірим під лампою з блакитним відтінком (5000-6500 К). А ось зеленому він додасть відтінок морської хвилі.
 • Найбільш вигідно передати синій колір можуть лампи нейтрального білого відтінку (4000-4100 К).

Колірне сприйняття та оптимальний діапазон, в якому людина відчуває себе комфортно, суто індивідуальний. Вибирайте світло, яке не втомлює і не дратує. У вашій спальні в першу чергу повинно бути затишно вам.


Меблі для спальні в стилі мінімалізм

Дизайн спальні в стилі мінімалізм — це тільки найнеобхідніше. Все зайве — геть! Ось головне посилання цього лаконічного стилю. У стилі мінімалізм використовуються тільки базові елементи в відкритому плануванні.

Меблі для спальні в стилі мінімалізм — це приховані шафи або фарбовані під колір стін, шпалер. Альтернативний варіант — шафи-купе зі скляними або дзеркальними фасадами. Якщо розмір приміщення дозволяє, краще розділити простір за допомогою гіпсокартонної перегородки, сховавши одяг в гардеробну.

Гардеробна зона в спальні в стилі мінімалізм фото

Прихована дзеркальна шафа в спальні мінімалізм

Шафа в спальні в стилі мінімалізм фото

Шафа в спальні в стилі мінімалізм фото

Шафа в спальні в стилі мінімалізм фото

Відмовтеся від навісних меблів, краще використовувати полички та стелажі. Якщо кімната маленька, встановіть максимум одну конструкцію. Так ви гарантовано не перевантажите інтер'єр.

Якщо потрібно облаштувати робоче місце, купіть стіл з вбудованою тумбою і полицями для зберігання документів і канцелярського приладдя. 

Де розмістити робочий стіл в спальні мінімалізм

Робоча зона в спальні мінімалізм

Вибирайте ліжко простої геометричної форми без хитромудрих балдахінів. Платформа з однотонним нейтральним постільною білизною — візитна карта спальні в стилі мінімалізм.

Ліжко в дизайні спальні мінімалізм

Ліжко в інтер'єрі спальні мінімалізм фото

Ліжко в інтер'єрі спальні мінімалізм фото

Пуф — це три в одному:

 • місце для сидіння;
 • додатковий простір, щоб заховати всякі дрібниці;
 • цікаве доповнення в загальний інтер'єр спальні.

Круглі, квадратні та овальні в різноманітній кольоровій гамі — пуфи впишуться в будь-який інтер'єр.

Пуф для спальні в стилі мінімалізм


Декоративні предмети в інтер'єрі мінімалізм

Відмінні риси дизайну спальні в стилі мінімалізм — простота і легкість. Фахівці з декору стверджують, що в стилі мінімалізм кожен виріб служить визначеної мети. Аксесуари повинні доповнювати функціональні предмети, наприклад, диван або стіл.

У кімнаті не рекомендується захаращувати стіни безліччю фоторамок або інших деталей. Стіна повинна бути чистою, рівною, без суєти та зайвих деталей. Але це не означає, що всі стіни повинні бути голими, допустимо використання яскравих акцентів і творів мистецтва.

 • Вибирайте картини та скульптури з обмеженою палітрою і стриманими лініями.
 • Уникайте великих квіткових принтів.
 • У мінімалістичної спальні в основному використовуються суцільні нейтральні кольори для досягнення відчуття умиротворення.
 • Якщо мова йде про живопис, повісьте одну велику добре підібрану картину, яка викликає почуття спокою, коли ви бачите її на стіні.
 • Фото теж можуть стати стильним завершенням цілісності загального дизайну спальні. Головне — використовувати в міру. Повісьте кілька великих фотографій в простих рамках. Чорно-білі знімки будуть вдало поєднуватися практично з будь-яким колірним рішенням.

Декор стін в інтер'єрі спальні в стилі мінімалізм

Варіанти декору для спальні в стилі мінімалізм:

 • Декоративні подушки — яскраві фарби в монохромному інтер'єрі. Вибирайте подушки виконані з приємною на дотик тканини з гіпоалергенними наповнювачами. Зупиніться на моделях зі змінними чохлами, які легко знімаються і перуться.
 • Набір монохромних пуфів — для прикраси кімнати та зберігання дрібних предметів.
 • Килим натуральний бавовняний або вовняний — стане прекрасним доповненням, якщо у вас простора кімната. У маленьких спальнях краще килим не стелити.
 • Картини та фрески — інтер'єрний живопис олією або абстракція з ниток в спокійних, нейтральних відтінках.
 • Арт-об'єкт — декоративні вази, скульптури з металу, мармуру, пластика — деталі, які демонструють смак.
 • Дзеркала геометричній або абстрактної форми — візуально збільшать простір.

Постільна білизна і декоративні подушки в інтер'єрі спальні мінімалізм

Декор в дизайні спальні мінімалізм

 Дизайнерське дзеркало в дизайні спальні мінімалізм

Не варто додавати декор за принципом "все і відразу". Виберіть кілька яскравих акцентів в одній колірній гамі. Вибирайте відтінки, які будуть виділятися на тлі основного кольору кімнати.

Секрет успіху в контролі кількості декоративних елементів.

Щоб створити спальню в стилі мінімалізм, не обов'язково мати диплом у сфері дизайну. Дотримуйтеся симетрії, чистих ліній, простих силуетів, вибирайте розкішний текстиль і декор, експериментуйте та отримуйте задоволення.

Мінімалістичний інтер'єр простий і демонструє все найнеобхідніше. Дизайн в такому стилі відрізняється чистотою та організованістю. Філософія мінімалізму — прибравши все непотрібне, ви зможете зосередитися на головному.


Меблі та предмети декору від Arhome

В інтернет-магазині Arhome ви знайдете широкий вибір аксесуарів і елементів декору на будь-який смак. Прикрасьте інтер'єр за допомогою декору від Arhome, привнесіть затишок і стиль в вашу спальню.

Декор для спальні в стилі мінімалізм

 1. Набір полиць Egg Plum/Plum/Gold
 2. Декоративний кошик Brink Gold
 3. Настінне дзеркало Maris SM310 Silver
 4. Скульптура Lenzi KM1077 Gold/White
 5. Набір свічників Flame M130/3 Gold/White/Black/Grey
 6. Набір табуретів Twins T525/2 Grey/Silver

Мета дизайну в стилі мінімалізм — підкреслити архітектурні особливості кімнати, не приховуючи їх декором. Ремонт спальні в стилі мінімалізм не виключає декоративне оздоблення. Але краще не використовувати велику кількість декору — звільніть місце функціональним і заспокійливим елементів дизайну. Кімната в стилі мінімалізм безтурботна, чиста і лаконічна.

22 липня
Світильники і настільні лампи для спальні

Сьогодні поговоримо про особливості освітлення спальної кімнати і про правильну комбінацію освітлюва..

29 червня
Кавовий столик: роль в інтер'єрі, де використовувати

Роль кавового столика в інтер'єрі, яких видів вони бувають і який дизайн актуальний в 2020 році на п..

05 червня
Вибираємо килим у вітальню з урахуванням розміру, форми, кольору і стилю

При виборі килимового полотна в вітальню враховуємо його розмір, візерунок, колірну гамму і фактуру...

26 травня
Кращі варіанти використання дзеркал в домашньому інтер'єрі

Пропонуємо вашій увазі підбірку оригінальних ідей, як можна використовувати дзеркальні поверхні в до..

Відгуки

Написати відгук

Поганий           Хороший