• Ваш кошик порожній!

Вибираємо килим у вітальню з урахуванням розміру, форми, кольору і стилю

Килим на підлозі у вітальні - це позачасова класика, яка ніколи не вийде з моди. З цим згодні провідні інтер'єрні дизайнери, які від сезону до сезону вводять все нові тренди в області килимового дизайну. Змінюються стилі, принти, розміри і форми, але наявність килима у вітальні не заперечується. Адже, по-перше, килим робить приміщення затишніше і тепліше. По-друге, з його допомогою легко об'єднати всі елементи простору в єдину гармонійну композицію. Килимове полотно може послужити сполучною ланкою між різними відтінками, декором і предметами меблів.


Але щоб досягти гармонії, знадобиться знання нескладних правил. Давайте розглянемо, що потрібно враховувати при виборі килима в вітальню.

РОЗМІР

Якщо розмір килима не підходить, то абсолютно неважливо, наскільки він красивий і стильний. Тому, перш ніж вибирати виріб, визначте, який обсяг кращий. І до якої схеми розташування килима на підлозі ви схиляєтеся.

Існує кілька варіантів схем:

  • 1) М'які меблі розташовані на килимовому полотні тільки передніми ніжками, в той час як задні стоять на голій підлозі. Таке розташування з'єднає всі основні елементи вітальні і збереже правильні пропорції приміщення. Підходить для невеликих просторів.
  • 2) М'які меблі повністю розташовуєються на килимі. Цей варіант візуально звужує межі приміщення і підходить для великих віталень і просторів, розділених на функціональні зони. 
  • 3) Килиму відведено центральне місце у вітальні, а всі предмети меблів розташовані навколо, не стикаючись з ним. Така сема підходить для просторих віталень і камінних залів.
  • 4) Мікс першого і другого варіантів - м'які меблі частково розташовані на полотні тільки передніми ніжками, частково - повністю. Наприклад, диван - передніми ніжками, крісла та журнальний столик - повністю на килимі. Такий варіант підходить як для просторих, так і невеликих віталень.
  • 5) Килимове покриття розстеляється симетрично, згідно з правилом 18 дюймів. Мається на увазі, що килим повинен лежати по центру вітальні так, щоб від його країв до стін залишалося по 18 дюймів або 45 сантиметрів. Така схема не підходить для суміжних приміщень, так як буде загублена симетричність. 
  • 6) Використовуються кілька килимів для певної функціональної зони: наприклад, зони відпочинку, обідньої зони або робочого місця.

Якщо ви не можете визначитися зі схемою, допоможе простий експеримент. Візьміть звичайні газети і розташуйте їх відповідно до зазначених вище схемами. Який варіант здався вдаліше, на той і орієнтуйтеся.  


ФОРМА

Прямокутна і квадратна форма - безпрограшні варіанти, які однаково підійдуть як для просторих, так і для невеликих віталень. Чого не скажеш про круглі та овальні килими. Такі моделі більш вимогливі до оточуючих елементам. Важливо, щоб кругла або овальна форма дублювалася і в інших предметах інтер'єру, наприклад, стільниці журнального столика, дзеркалі на стіні, абажурі торшера або люстри. 

Килимові полотна нестандартної форми (наприклад, у вигляді метелика або квітки) добре підходять для дитячих та ігрових кімнат. Якщо килим виконаний у вигляді шкури тварини, його прийнято розташовувати по центру приміщення.

КОЛІР

Колір килима рекомендується підбирати, відштовхуючись від того, яке превалює забарвлення  меблів. Якщо оздоблювальні матеріали та предмети меблів однотонні або нейтральні, вибирайте різнобарвний килим або покриття з яскравим принтом. Така модель пожвавить простір і зробить його динамічніше.


Другий варіант - різнобарвний килим, превалюючий колір якого дублюється в текстилі або шторах. 

Ще одне правило полягає в підборі килима в залежності від кольору підлогового покриття. Якщо підлога темна, обирайте світле або яскраве полотно, якщо світла - килим схожої палітри. 


СТИЛЬ

Якщо ваша вітальня виконана в певному стилі, враховуйте його при виборі килимового полотна:

Для вітальні в стилі лофт або еклектика підійде акцентне килим або штучно состаренное полотно в стилі ретро або вінтаж.


Ці товари в нашому каталозі:

Akropolis 225 grey/blue 160х230

Anouk 325 taupe/turquoise 160х230

Antigua 500 cream/blue 160х230

Antika H290 color 114 140x200

У сучасних інтер'єрах найбільш доречно виглядають однотонні моделі або такі килими, поверхня яких імітує натуральні матеріали (гірські породи і мінерали, глину, землю, пісок). 


Ці товари в нашому каталозі:

Faye 825 sand 160x230

Antigua 300 grey/turquoise 160x230

Luxury 110 ivory/taupe 80x150

Modena Brush с пропитками 160х230

Ще один варіант - нейтральні кольори з ненав'язливим графічним принтом.


Ці товари в нашому каталозі:

Phoenix 210 multi/grey 160х230

Broadway 800 cream 160х230

Luxury 210 ivory/taupe 160х230

Florence grey 130x190

Для створення акцентів можна використовувати полотна з яскравим кольоровим принтом. Але в цьому випадку важливо, щоб навколишня обстановка була витримана в пастельних відтінках.


Ці товари в нашому каталозі:

Agadir 210 multi 160х230

Anouk 225 multi 120x170

Castara 252 multi 160х230

India Kristal 160х230

Для вітальні в стилі прованс підійде покриття з квітковими мотивами, для контемпорарі - полотно стриманих відтінків з абстрактним принтом.


Ці товари в нашому каталозі:

Ballerina 700 grey 160х230

Broadway 700 grey/red 160х230

Iglesia 100 grey 160x230

River 120 grey/black 155х230

Класична обстановка потрібно багатою і виразною текстури або щедрих візерунків. 


Ці товари в нашому каталозі:

My Studio graphit 160x230

My Forum ivory 160x230

My Forum silber 160x230

Classic N346 color 40 170x240

В каталозі интернет-магазину ARHome зібрані самі трендові варіанти килимів, які відмінно доповнять ваш сучасний інтер'єр!


Відгуки

Написати відгук

Поганий           Хороший