• Ваш кошик порожній!

Неймовірно, але факт — килими на стіні знову в моді

Звучить парадоксально, але килим на стіні в інтер'єрі повертається в моду. Це більше не пережиток минулого. Сьогодні це оригінальний елемент дизайну. Для тих, хто зробив вибір на користь рівних стін, дизайнери пропонують змінити погляд на сучасне оформлення кімнати.

Які килими повісити на стіну?

У 2021 році дизайнерські килими актуальні для кожної кімнати. Ними прикрашають передпокій, веранду, коридори, вбиральню. Таким чином можна швидко оновити одну або кілька кімнат без будь-яких серйозних робіт.

Це прекрасна альтернатива масштабним картинам і постерам, панно або декоративному розпису стін. Головне — вибрати дійсно стильний візерунок, який прикрасить простір.

Звичайно, якщо ви дістанете старий радянський килим з антресолей і приб'єте його на стіну в спальні, це не зробить інтер'єр більш сучасним. Головна причина популярності настінних килимів — їх оновлений зовнішній вигляд. Це більше не величезні вовняні полотна на всю стіну з дивними узорами, а невеликі килимки, які використовуються як акцент. Часто їх формат нагадує постери або панно — 160х230 см, 170х120 см и 60х90 см.. Форма найчастіше прямокутна, але є варіанти круглої, овальної та довільної форми з імітацією шкур тварин. Килими змінилися не тільки зовні, вони стали трохи тонше і м'якше, ніж попередники. Асортимент дуже великий.

Найпопулярніші килими для стіни сьогодні:

  • Стьобані — нагадують клаптеві ковдри. Дуже добре підходять для молодіжних інтер'єрів.
  • Гобелени — зазвичай прямокутні полотна з цікавим візерунком або малюнком. Використовують для декору і додання унікальності приміщенню.
  • Макраме — в'язані килимки з неповторним візерунком. Їх виготовляють з використанням техніки вузлів.
  • Тканини з принтом. Друковані з улюбленою картиною або власним фото — недороге рішення для тих, хто любить часто міняти декор кімнати.

Повісити килим на стіну — це один зі способів привнести мистецтво в інтер'єр. Палітра, форма і текстура — невіддільна частина дизайну, яка задає тон всьому приміщенню.

Килими на стіну як мистецтво

Використання килима як елемент мистецтва не ново. Гобеленам в музеях сотні років, але вони більше нагадують класичні картини маслом, а їх сучасні варіанти — абстрактне мистецтво.

Підбирайте модний килим в залежності від розміру кімнати. Занадто маленький килимок загубиться на великій стіні. Вироби від стелі до підлоги розтягнуті на всю ширину візуально зменшують обсяг кімнати та давлять своїми габаритами. Водночас килим стане зручним рішенням труднощів в декоруванні. Наприклад, двосвітної кімнати та приміщення з високими стелями складно чимось декорувати просто тому, що знайти підхожий масштабний твір мистецтва або подібний декоративний предмет досить складно.

А довгий килим — просте рішення: це і вертикальний акцент, який виділяє висоту стелі, і незвичайна фактура, і необхідний колір, і виразний візерунок. Всі ці фактори разом роблять приміщення унікальним і затишним.

Килими на стіні підкреслюють висоту стелі

Тут він заповнює простір між панорамними вікнами та підкреслює висоту стелі.

Звертайте також увагу на колірну гамму — її повинні доповнювати інші предмети інтер'єру, наприклад, подушки, плед, пуф. Важливо, щоб був баланс кольору, і килим гармонійно вписався в простір кімнати.

Настінний килим для декору

Килим на стіні та диванні подушки в єдиній палітрі бежевих, сірих і синіх тонів.

Нова мода на кріплення килимів на стіну

Зараз є два яскраво виражених тренди:

  1. робити кріплення частиною декору;
  2. використовувати обрамлення у вигляді рамки (так, як у картин).

Для кріплення прямокутних полотен використовують дерев'яні або металеві рейки, які монтуються в стіну. При чому, килим може бути як невеликим, так і на всю стіну.

Невеликий килим на стіні в рамі

Міні-килим в простій дерев'яній рамі в концепції екодизайну створює колірний акцент.

Моделі невеликих розмірів можна підвішувати за пару сталевих кілець або обрамляти в рамку і закріпити за допомогою метисів. Таке рішення підійде для тих, хто хоче звернути увагу на килимі, як на предметі мистецтва. Зазвичай це квадратні або прямокутні моделі з химерними візерунками або повноцінні полотна з неповторним малюнком.

Ще один спосіб — зробити з килима картину, оформивши його у рамку. Можна вибрати будь-яку — від геометричної графіки до абстрактних візерунків, відомих художніх принтів, чудових сцен і навіть ваших власних дизайнів — для кожного стилю знайдеться місце.

Незвичайний килим на стіні

7 стилів, в яких модно вішати килим на стіну

Спритний дизайнер впише килим практично в будь-який інтер'єр. Звичайно, успіх залежить від особливостей моделі та ідеї простору. Але не завжди гобелен на стіні вдалий вибір для інтер'єрів в стилі прованс і гламур. Тут слід бути акуратними.

1. У східному дизайні інтер'єру

Вішати килим на стіну актуально в багатьох східних стилях — від турецьких мотивів до китайських. На тлі зростання популярності східної культури, зростає попит на азійські елементи декору в дизайні інтер'єрів, тому етнічні килими стрімко набирають популярність. До того ж вони відмінно поєднуються з сучасними меблями. Їх використовують практично скрізь — у квартирі, будинку або офісі.

Щоб створити гармонійну атмосферу, краще підібрати декоративні елементи в одній колірній гамі. Інакше подушки, покривала та інший текстиль будуть перетягувати акценти на себе. Виділити килим на стіні можна, якщо додати в кімнату нейтральні бежеві відтінки.

Килими на стіні в східному стилі

2. У скандинавському стилі

Так само як і в східних стилях, скандинави часто вішали на стіну шкури вбитих тварин і килими, захоплені в набігах. Ця традиція пройшла крізь століття і нікуди не зникла навіть в сучасному світі. Навпаки, інтерес до неї тільки зростає з новою силою.

Скандинавія викликає асоціації з вікінгами, горами та холодним північним кліматом, тому такий інтер'єр досить суворий і відрізняється прохолодною кольоровою гамою. Для цього стилю підійдуть не надто яскраві кольори настінних килимів або варіанти в чорно-білій гамі. Вони надають інтер'єру автентичності та вбирають в себе зайву «прохолоду».

Килим на стіні в скандинавському стилі

Геометричні малюнки на скандинавських моделях нагадують гірський хребет або хвилі північних морів.

Також будуть доречні природні відтінки — синій, зелений, червоний, жовтий, помаранчевий, коричневий, фіолетовий. Контрастні візерунки та скандинавські мотиви підтримають правильні лінії інтер'єру.

Настінний килим з контрастним сканди-візерунком

Килим з контрастним сканди-візерунком створює колірний акцент в білому базовому інтер'єрі.

3. У класичних інтер'єрах

Класичний стиль увібрав в себе всі елементи палацової розкоші з впізнаваними рисами бароко, рококо, античності. Стиль багатий на декоративні елементи і вкрай важливо зберегти почуття міри. Дизайн настінного килима може повторювати акцентні орнаменти, підтримувати колірний сценарій простору. Найголовніше — симетрія. Класика — це акуратна стилістика, тому виріб не повинен висіти впритул до меблів або до суміжної стіни. Так ви зможете створити стильну та елегантну атмосферу.

Килим на стіні як картина

Вибирайте тони, відповідні основній гамі інтер'єру або комплементарні.

Килим повинен бути однотонним, з непомітним орнаментом, імітацією старіння. Ефектно виглядають гобелени або репродукції картин. А ось всілякі принти, навпаки, дешевий інтер'єр, особливо це помітно в невеликих приміщеннях.

Відмовтеся від громіздких і товстих моделей. Килим на стіні повинен підкреслювати інтер'єр, а не забирати всю увагу на себе.

4. У стилі еко

Екологічна спрямованість стилю диктує вимоги до кольорової гами. Для екостилю підійдуть відтінки, які зустрічаються в природі: пісочний, земляний, трав'яний, хвойний, теракотовий, блакитний, білий. Уникайте різких кислотних кольорів, вони протипоказані екостилю.

Настінний килим в стилі еко

Гармонійний килим для екоінтер'єру виглядає природно і трохи грубувато. З таким завданням справляються вироби з натурального льону або повсті.

5. В інтер'єрі стилю модерн

Модерн — художній, складний і дорогий стиль з класичними рослинними мотивами та виразною обробкою з натурального дерева. Настінний килим підтримає розкіш простору. Щоб він вписався в стиль модерн, вибирайте контрастні вироби з плавними лініями, оскільки декор буде центром уваги.

Розкішний килим на стіні

Гобелени створюють відчуття картини на стіні та доповнюють розкіш декору.

6. У стилі лофт

Для цього стилю характерні шорсткі стіни, камінь, скло, метал, кустарно оброблене дерево. Дизайнерський килим на стіні пом'якшує атмосферу, нарівні з класичним декором і м'якими меблями.

Лофти відрізняються великою площею, тому і на стіні можна розмістити великий килим. Колір і узор бувають базовими та акцентними.

Килими на стіні в стилі лофт

Моделі глибоких і приглушених тонів пом'якшують кам'яні стіни лофт. Виріб без ворсу з великим орнаментом гармонійно вписується в інтер'єр.

7. Килими в кімнаті стилю еклектика

Стиль, де в пропорційній гармонії змішалися елементи з різних епох і дизайнерських напрямків. Класичний килим на стіні стане центральним декоративним елементом в кімнаті.

Немає ніяких правил в тому, що стосується кольору або фактури.

Акцентний килим на стіні

Акцентний килим у відтінку граната і персика пом'якшує холодні фактури стін і підлоги.

Який килим вибрати на стіну?

Вибір багато в чому залежить від колірної гами, геометрії візерунків і загального стилю приміщення. Для стриманих інтер'єрів підійдуть нейтральні та монохромні розмальовки.

Настінний килим гобелен

Сучасні настінні килими, як деталь пазла, об'єднує меблі та стіни в єдину композицію.

Якщо хочете звернути увагу на якийсь об'єкті або ділянку — використовуйте яскраві та контрастні кольори. А надати приміщенню характер допоможуть моделі з незвичайними візерунками та малюнками.

Кольори та орнаменти

Вибираючи колір, спочатку визначте, які завдання вирішує килим в інтер'єрі. Яскравий і соковитий — пожвавить кімнату в нейтральних тонах, при необхідності візуально зменшить стіну. Темний — підійде як акцент. Килим приглушених відтінків створить затишок, не відволікаючи уваги від головних елементів декору, візуально розширить простір.

Якщо стіни світлі, килим пастельних відтінків буде гармонійно поєднуватися із загальним стилем кімнати. У темних кімнатах як акцент використовуйте білий або яскравий килим, але тут потрібно бути акуратним в підборі розмірів і кольору — якщо «перебрати», декор буде виглядати по-чудернацьки та недоречно.

Візерунки та орнаменти повинні перегукуватися з загальним стилем приміщення. Наприклад, нейтральний килим з рівними лініями або колами стане відмінним доповненням кімнати в мінімалістичному стилі.

Акцентний килим на стіні темного приміщення

У темних приміщеннях як акцент можна використовувати білий або яскравий килим.

Зверніть увагу на моделі з геометричним орнаментом, в тому числі килими, а також марокканські берберські з орнаментом корінних індіанців Америки. Їх часто використовують як цікавий акцент або прикрасу.

Якщо ви хочете, щоб у килима був більш традиційний вид, вибирайте малюнок з завитками. Абстракції більше схожі на сучасне мистецтво.

Мінімалістичний килим на стіні в сучасному інтер'єрі

Модні килими на стіну нагадують галерею з полотнами сучасних художників.

Спосіб виробництва

Тисячоліттями килими виготовлялися тільки вручну. На створення одного примірника йшли роки праці. Тому килими, як і твори мистецтва, були доступні виключно людям з високим достатком.

У сучасній індустрії зберігається спосіб виготовлення вручну, і ціна килима на стіну все також висока. Але є більш доступні варіанти промислового виробництва або змішані технології, де поєднуються ручна робота ткача і машинні методи.

Високотехнологічні способи, якісні матеріали дозволяють швидко і легко створювати дизайнерські килими зі складним дизайном. Щоб полегшити догляд і продовжити термін їх служби, додатково наносяться пиловідштовхуючі та антибактеріальні покриття.

Ви можете вибрати між килимом ручної роботи, виготовленому на автоматичному обладнанні або вироби, де об'єдналися обидва методи. При цьому завжди звертайте увагу на матеріал. Елітні килими ручної роботи створюються тільки з натуральних ниток: шовку, вовни, бавовни. Термін їх служби досягає 200 років!

Моделі машинного виробництва або принтовані гобелени відрізняються більш демократичною ціною та набагато більшими можливостями дизайну. Бувають натуральні, синтетичні або сумішеві килими.

Матеріали

Визначають довговічність, способи догляду і «чутливість» до навколишнього середовища.

За матеріалом виготовлення килими бувають:

  • Вовняні — з натуральних волокон, частіше використовується овеча вовна, рідше — верблюжа або козяча. «Життєвий цикл» такого настінного килима буде довгим, проте моль — його головний ворог. Вибираючи вовняний килим для декорування стін, пам'ятайте, що вовна сильно вбирає запахи та пил, а колірна палітра обмежена, оскільки натуральні волокна складніше піддаються фарбуванню, ніж синтетичні аналоги. До того ж великовагові вовняні килими дуже важко підвісити. Частково синтетичні моделі в цьому відношенні простіше адаптувати для декорування стін.
  • Бавовняні — частіше виготовляють з додаванням вовни. Тактильно настінні килими з суміші бавовни та вовни м'якше звичайних вовняних, за ними простіше доглядати. Бавовна погано переносить вогкість стін. Її не рекомендують використовувати для приміщень з підвищеною вологістю.
  • Шовкові — це рівень «5 зірок» у світі килимів. Технології виробництва не відрізняються від тих, що були 200 років тому. Сьогодні ними прикрашають замки шейхів, будинки селебріті, мільярдерів, великих політиків. Полотно відрізняється красивим мерехтливим блиском, делікатною м'якістю, широкою гамою кольорів і візерунків. У сім'ях аристократів шовкові килими — фамільна реліквія, яка передається з покоління в покоління протягом трьох сотень років, не втрачаючи своїх властивостей. Вони ідеально підходять для декорування стін. Дизайн являє собою унікальний артоб'єкт.
  • Частково синтетичні (близько 30% синтетики) — найпопулярніші вироби. Оптимальне поєднання демократичною вартості та довговічності. Завдяки включенню синтетичних волокон дозволяє домогтися складних дизайнерських рішень і широкої палітри кольорів. Серед асортименту легко вибрати модель для дизайн-проєкту.
  • Синтетичний на 100% — складається з ненатуральних волокон. Це виріб за демократичну ціну, довговічний, з широкими можливостями дизайну. Для виробництва використовується синтетичні нитки: акрил, нейлон, поліпропілен. Вони прості у догляді, зберігають інтенсивні кольори при численних чистках, не бояться вологи та гіпоалергенні. На дотик м'які, нагадують вовняні.

У каталозі нашого інтернет-магазину понад 200 моделей. Використовуйте фільтри зліва, щоб впорядкувати за розміром, кольором, матеріалом, ціною та іншими характеристиками.

Переваги та практична користь настінних килимів в сучасному інтер'єрі

Є дві основні причини, навіщо вішати килими на стіну. По-перше, це модно. По-друге, — практично.

Переваги килима на стіні:

  1. Різноманітність декору. Сьогодні — це готові артоб'єкт для прикраси будинку.
  2. Зберігає більше тепла.
  3. Звукоізоляція. Поглинає шум, пом'якшує відлуння і створює комфортну акустичну середу.
  4. Менше припадає пилом. Він не так швидко збирає сміття, як на підлозі, тому його рідше потрібно пилотяжити. Крім того, сучасні технології дозволяють створювати килими зі спеціальними пиловідштовхуючими та антистатичними просоченнями, які не дозволяють частинкам пилу накопичуватися всередині ворсу.

У 2021 році килими на стінах це більше не моветон, а нова мода! Тепер створити затишок в кімнаті можна з мінімальними зусиллями, просто додавши стильний килим.

Звантажте наш каталог, щоб більше дізнатися про килими, виробництві, матеріалах, які представлені в інтернет-магазині. Якщо виникли складнощі з вибором дизайну або розміру, зверніться до онлайн-консультантам Arhome.

01 листопада
Дизайн спальні в сучасному стилі

Спальня в сучасному стилі виражає прагнення до вільного простору та його функціонального використанн..

25 жовтня
Топ 20 антітренд в дизайні інтер'єру 2021 року

20 антітренд в сфері дизайну інтер'єру 2021 року. Вивчення антітрендів, допоможе створити стильний і..

04 жовтня
Які килими зараз в моді (2021 рік): фото та приклади оформлення інтер'єрів

Трендові дизайнерські килими в 2021 році. Фото і приклади оформлення інтер'єрів..

Відгуки

Написати відгук

Поганий           Хороший