• Ваш кошик порожній!

Декоративні килими

Декоративні килими знову увійшли до моди. Вони забезпечують затишок у домі та виступають гарним доповненням інтер'єру. Багато дизайнерів рекомендують використовувати їх не лише як покриття для підлоги, а й як декоративний елемент на стіну.

Ключовий момент в оформленні приміщень полягає у правильному виборі виробу. А для цього важливо розуміти, які існують види та типи килимів та як правильно їх розміщувати.

Декоративні килими – які бувають?

Сучасний декоративний килим – це унікальний елемент декору, що дозволяє миттєво змінити приміщення. Вони бувають різних видів, залежно від:

  • матеріалу виготовлення;
  • варіанти використання – на підлогу, на стіну;
  • довжини ворсу – довгий ворс, середньої довжини та короткий ворс, безворсові;
  • форми – круглий, овальний, фігурний, квадратний, прямокутний.

Виходячи з матеріалу, декоративні килими бувають вовняними, виготовленими з поліаміду (нейлону), поліпропілену, поліестеру, екологічних матеріалів (бавовни та іншої природної сировини).

Декоративний килим із вовни відрізняється високою якістю та натуральністю. Для їх виготовлення використовується овеча шерсть – приємна на дотик, тепла, м'яка. У деяких випадках до складу включається козяча або верблюжа шерсть. В основному вони мають класичний дизайн і спокійне колірне рішення – коричневий, сірий, білий, жовтий, тому що інша фарба береться погано, але ці тони залишаються яскравими і через десять років.

Килими з поліаміду (нейлону) популярні у сучасному світі. Матеріал синтетичний, що отримується в результаті переробки такої сировини як газ, вугілля, нафту. У деяких випадках поряд із нейлоном використовують інші види матеріалів.

Декоративні килимки з поліестеру зроблені із синтетичних волокон, виготовлених за особливою технологією. Такі вироби зовні нагадують вовняні, а за експлуатаційними характеристиками – бавовняні.

Популярними останнім часом стали декоративні килими з екоматеріалів – джут, сизаль, водорості, кокос, бавовна. Бавовняні килими на підлогу та на стіну є особливо затребуваними. Так само актуальні в оформленні інтер'єру плетені килимки та з ворсом. Вони гіпоалергенні і приємні на дотик, до того ж, їхня якість завжди відмінна.

Декоративні килими на стіну – новий тренд у дизайні інтер'єрів

Нещодавно з'явився новий напрямок оформлення інтер'єру. Килими, повішені на стіну, знову увійшли до моди. Якщо кілька десятиліть тому вони свідчили про заможність господаря і, одночасно з тим, були практичним елементом, що забезпечує утеплення дому, то сьогодні їх використовують здебільшого як елемент декору, доповнення до інтер'єру.

Так як виріб покликаний привернути увагу, насамперед, його важливо правильно вибрати та розмістити.

Пропонуємо кілька рекомендацій.

  1. Завжди актуальні геометричний візерунок, нейтральні відтінки та монохромність. Купити килим декоративний в такому варіанті можна для будь-якої кімнати в домі.
  2. Якщо в інтер'єрі переважає монотонність, підійдуть яскраві тканини, але радимо додати ще кілька виразних елементів (плед або подушки на диван і так далі).
  3. Необхідно, щоб килим мав відмінну від стін кольорову гамму, інакше він просто загубиться на загальному тлі. В даному випадку можна використовувати зухвалі, незвичайні поєднання або півтони. З першим варіантом слід бути особливо уважним та обережним.
  4. Щоб розширити простір візуально, рекомендуються світлі вироби, виконані в прохолодних, спокійних тонах. Зменшити простір допоможуть насичені теплі або темні відтінки.
  5. Уникнути дисбалансу в кольорі дозволить килим, що збігається по тону з покриттям, яке лежить на підлозі, або з меблями.
  6. Важливо звернути увагу на лінії орнаменту та самого килима. Вони мають перегукуватися з інтер'єрними лініями.
  7. Панно, гобелен, декоративний килим шкіра та інші варіанти, незалежно від форми, розміру, матеріалу та стилістики зображення вішається в кімнаті лише на одну зі стін.

Сучасні килими, як і ті, які використовувалися ще в минулому столітті, виконують такі функції:

  • естетичну – забезпечують у приміщенні затишок;
  • практичну – виступають у ролі додаткової шумо- та теплоізоляції.

Декоративні килими на підлозі

При покупці слід керуватися не лише особистими уподобаннями. Дизайнери рекомендують звертати увагу на інші характеристики килима:

  • розмір;
  • форма;
  • матеріал;
  • стиль.

Не менш важливо враховувати призначення кімнати, її площу.

Вибираючи килим у вітальню, насамперед керуйтеся її габаритами, а вже потім іншими параметрами. Зазвичай тут його розміщують перед диваном. Якщо площа невелика, можна використовувати полоси прямокутної форми, геометричні фігури, з'єднані разом. Все залежить від загального іміджу інтер'єру.

У спальню підійде один великий палас або два невеликі килимки, розміщені під тумбочками. Перевагу варто надавати виробам із натуральних матеріалів.

На кухню можна придбати килимову доріжку, яка розділятиме робочу та обідню зону, або килим, на якому повинні розміститися стіл та стільці. Їх рекомендується купувати з матеріалів, які легко та швидко чистяться.

Де купити килими в Україні?

В інтернет-магазині Arhome ви знайдете великий асортимент виробів, виконаних у різних стилях та кольорових гамах, що мають різноманітні розміри та форми. У нас можна купити килим для будь-якої кімнати в домі. Якість та ціни продукції вас приємно здивують.